fbpx

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, które emituje wiązki światła o określonej częstotliwości, które wnikają wgłąb skóry powodując mikrouszkodzenia. Komórki skóry są w ten sposób stymulowane do odbudowy: zaczynają produkcję kolagenu oraz elastyny.

Kiedy stosuje się laser frakcyjny?

Laser frakcyjny wykorzystuje się w celu likwidacji lub zmniejszenia blizn pourazowych, pooperacyjnych oraz trądzikowych.

Zastosowanie lasera frakcyjnego daje też bardzo dobre rezultaty w zakresie likwidacji przebarwień oraz zmniejszenia zmarszczek (rewitalizacja skóry).

Jak przebiega zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest tylko przez wykwalifikowanych i przeszkolonych lekarzy dermatologów, którzy omówią z Tobą jego zakres oraz czy będzie konieczność jego powtórzenia. Dla przykładu, mniejsze blizny udaje się usunąć podczas jednej sesji, ale czasem w przypadku starszych lub bardziej obszernych blizn może być potrzebna druga lub nawet trzecia sesja. Z kolei rewitalizacja skóry może wymagać 2-3 sesji (w odstępach około 4 tygodni), dzięki czemu efekty będą znacznie bardziej widoczne.

Na wizytę przyjdź około 30 minut przed zaplanowanym czasem. Naniesiemy na miejsca, które będą poddane zabiegowi maść znieczulającą, tak by doświadczenie było dla Ciebie maksymalnie komfortowe.

Lekarz dostosowuje moc oraz długość ekspozycji wiązki laserowej do stanu Twojej skóry oraz cery. Podczas zabiegu możesz odczuwać dyskomfort, jednak pacjenci nie określają go jako „bolesny”.

Po zabiegu przez kilka dni skóra jest podrażniona, zaczerwieniona oraz zaczyna się łuszczyć. W tym czasie warto stosować kosmetyki przyspieszające gojenie, a także unikać sytuacji, w których może dojść do zakażenia. W dni słoneczne konieczna jest maksymalna ochrona przed Słońcem. Po kilku dniach skóra wraca do normy i widoczne są pierwsze efekty zabiegu.


Zapisz się online teraz! Bez rejestracji!

Pamiętaj – laseroterapię oferujemy na Wilanowie!

Zadzwoń do nas!