fbpx

Osocze bogatopłytkowe w terapii łysienia

Oprócz leków dobranych przez lekarza, niewiele jest metod, które dają realne rezultaty w terapii łysienia. Jedynym potwierdzonym naukowo rozwiązaniem mogącym poprawić kondycję oraz ilość włosów jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (tzw. PRP).


Na czym polega?

Procedura polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta i umieszczeniu jej w specjalnej do tego celu wirówce. Po kilku minutach z krwi wyodrębniają się osobne frakcje, z których nas interesuje osocze, zawierające bardzo duże stężenie płytek krwi, białek bioaktywnych oraz czynników wzrostu.

Tak przygotowane osocze jest następnie wstrzykiwane w skórę głowy za pomocą cienkich igiełek. Zabieg jest raczej bezbolesny, możliwy jest nieduży dyskomfort. Bardzo istotne jest, że dzięki wykorzystaniu osocza samego pacjenta, cała procedura jest bezpieczna dla zdrowia!


Kiedy stosować?

Rekomendujemy wykonywanie zabiegów z osocza bogatopłytkowego w przypadku zdiagnozowanego łysienia androgenowego oraz przewlekłego telogenowego. W tych dwóch przypadkach można oczekiwać satysfakcjonujących efektów.


Jak często?

Pierwsze dwa zabiegi należy przeprowadzić w odstępie trzech miesięcy, a kolejne co sześć miesięcy.

Przeciwwskazania

ciąża
choroby autoimmunologiczne
czynna infekcja


Opracowania naukowe

Bibliografia na temat skuteczności mezoterapii osoczem w leczeniu łysienia jest bogata. Poniżej przedstawiamy kilka pozycji do których warto zajrzeć, ot choćby żeby zapoznać się z przykładami efektów “przed-po”.


Zadzwoń do nas!