fbpx

Co to jest dermatologia dziecięca?

W Polsce dermatologia dziecięca nie jest „oficjalną” specjalizacją medyczną, jednak opieka nad małoletnim pacjentem wymaga specyficznego doświadczenia oraz wiedzy, np. w zakresie reakcji na substancje lecznicze oraz odpowiedniego dawkowania. W naszym Centrum znajdziesz lekarzy, którzy zajmują się dermatologią dziecięcą z pasją oraz oddaniem.

Przed wizytą

Warto mieć w świadomości, że dla dziecka spotkanie z dermatologiem może być trudnym doświadczeniem. Czasem konieczne jest zdjęcie ubrania. Lekarz może też dotykać dziecko, żeby przeprowadzić poprawną diagnostykę.

Ważne jest, żeby jeszcze w domu dziecko dowiedziało się, co może się wydarzyć na takiej wizycie. Dzięki temu sama wizyta dermatologiczna będzie dużo bardziej komfortowa. Jeżeli dziecko jest z kolei umówione na zabieg (np. usunięcia zmiany skórnej), warto zadbać dodatkowo o higienę psychiczną w dniu wizyty: wypoczęte, uśmiechnięte dziecko dużo lepiej zniesie widok laseru lub skalpela. I choć procedury wykonywane u nas są raczej bezbolesne dla małych pacjentów, to sama otoczka zabiegowa może być nieco stresująca.

Podczas wizyty

Rodzic lub opiekun prawny jest obecny podczas całej wizyty. Na jego życzenie, omówienie wyników, diagnozy i leczenia może odbyć się bez obecności małego pacjenta.

Zgodnie z polskim prawem, pacjenci po ukończeniu 16 roku życia mogą odbywać wizyty lekarskie samodzielnie, jednak potrzebna jest pisemna zgoda rodzica.

Nasi lekarze dopasowują poziom rozmowy oraz sposób prowadzenia wywiadu do wieku dziecka, tak by zapewnić mu maksymalne poczucie bezpieczeństwa.


Sprawdź terminy i umów się online bez rejestracji!

Zadzwoń do nas!