fbpx

dr n. med. Marta Kurzeja

Jestem lekarzem dermatologiem pracującym od wielu lat w Szpitalu Dzieciątka Jezus oraz wykładowcą w Klinice i Katedrze Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zarówno leczenie pacjentów jak i nauka studentów to moja pasja. Codzienna praca w Klinice Dermatologicznej WUM pozwala mi nieustanie rozwijać  się zarówno klinicznie jak i naukowo. W 2014 roku obroniłam z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu nieinwazyjnych metod diagnostycznych skóry. Od tamtej pory nadal kontynuuje pracę naukową w tym zakresie i jestem autorką kilkunastu artykułów naukowych, jak i rozdziałów w podręcznikach zarówno polskich jak i międzynarodowych. 


Specjalizuję się od wielu lat w diagnostyce i leczeniu łysienia u kobiet i mężczyzn. W toku diagnostyki przyczyny utraty włosów posługuję się trichoskopią jak również w wybranych przypadkach wykonuję trichogram i badanie histopatologiczne skóry głowy.  Specjalizuję się w leczeniu różnych typów łysienia bliznowaciejącego zwłaszcza liszaja płaskiego mieszkowego oraz łysienia plackowatego zwłaszcza u dzieci. Poza diagnostyką łysienia szczególnie bliska mi jest diagnostyka nowotworów skóry. Wykonuję badanie dermoskopowe i wiedeodermoskopowe zarówno u dzieci jak i u dorosłych.    

Od kilku lat zajmuję się także dermatologią dziecięcą pracując z Przyklinicznej Poradni Dermatologii Pediatrycznej. Aby podnieść swoje kwalifikacje w 2022 roku uczestniczyłam w międzynarodowym szkoleniu z dermatologii pediatrycznej organizowanym przez Europejskie Towarzystwo Dermatologii Pediatrycznej. Następnie odbyłam 3 miesięczny staż w wiodącym w Europie ośrodku Dermatologii Pediatrycznej w Szpitalu Uniwersyteckim z Zurichu. Staż ten znacznie poszerzył moje horyzonty jak również umożliwił mi zdobycie wiedzy na temat nowoczesnych form terapii chorób skóry u dzieci. Praca z małym pacjentem i nawiązanie z nim relacji jest dla mnie ogromną przyjemnością. Zapraszam zatem na konsultację z zakresu dermatologii dziecięcej pacjentów już od pierwszego dnia życia.

Zapraszam dorosłych i dzieci od pierwszego dnia życia do naszej placówki na Wilanowie. Możliwość zapisu w kalendarzu poniżej!


Zapisz się online teraz! Bez rejestracji!

Zadzwoń do nas!