fbpx

lek. Justyna Milewska

Wybrałam zawód dermatologa, bo już na studiach medycznych wiedziałam, że zostanę dermatologiem- działalność w kole naukowym, utwierdziła mnie w tym wyborze. Dermatologia i wenerologia jest jedną z najbardziej różnorodnych specjalizacji, w której leczymy pacjentów począwszy od dzieci po seniorów z chorobami zapalnymi, autoimmunologicznymi, infekcyjnymi, wrodzonymi, czy nowotworowymi. Co więcej, specjalizacja ta łączy możliwości leczenia zachowawczego, jak i zabiegowego.

Ponadto interesuje mnie medycyna przeciwstarzeniowa, rozumiana jako kompleksowe dbanie o zdrową skórę.

Najbardziej w dermatologii fascynuje mnie:
1️⃣ to, że efekty naszego leczenia często przekraczają te widoczne gołym okiem, a mają bezpośredni i realny wpływ na poprawę jakości życia pacjenta.
2️⃣Interdyscyplinarność, umiejętność „wychwycenia” chorób układowych, których często pierwszą manifestacją są zmiany skórne.
3️⃣Dostęp do nowoczesnych narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych np. leczenia biologicznego.

Choroby i schorzenia, którymi najczęściej się zajmuję: diagnostyka wczesnego wykrywania nowotworów skóry, choroby włosów i skóry owłosionej głowy, choroby układowe tkanki łącznej, dermatozy zapalne takie jak trądzik, czy łuszczyca, choroby infekcyjne skóry i paznokci

Leczę: dorosłych i dzieci od 1. dnia życia

Przeprowadzam zabiegi: łyżeczkowanie, kriochirurgiczne, laserowe usuwanie zmian, ostrzykiwanie sterydem skóry głowy

Moje aktualne zainteresowania akademickie to: choroby włosów i skóry owłosionej głowy, inflamoskopia

W wolnych chwilach: czytam, biegam, spędzam czas z bliskimi, podróżuję

Justyna Milewska – ZnanyLekarz.pl

Zadzwoń do nas!