fbpx

dr hab. n. med. Adriana Rakowska

Jestem dermatologiem z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym. W latach 2003-2014 pracowałam w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, w tym na stanowisku kierownika Przyklinicznej Poradni Dermatologii. Od 2014 roku jestem adiunktem w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tytuł specjalisty dermatologa-wenerologa uzyskałam w 2009 roku, stopień doktora nauk medycznych w 2010 roku (tytuł rozprawy doktorskiej „Trichoskopia- nowa metoda diagnostyki obrazowej włosów i skóry owłosionej głowy”), stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w 2018 roku (tytuł osiągnięcia naukowego „„Łysienie u dorosłych i dzieci – objawy i wzory trichoskopowe kluczem do postawienia rozpoznania”).

Jestem autorką ponad 70 publikacji naukowych, kilkudziesięciu rozdziałów w podręcznikach, ponad 200 doniesień zjazdowych prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych oraz jednym z redaktorów anglojęzycznego „Atlas of Trichoscopy” (przetłumaczonego na język chiński, rosyjski, portugalski, polski). 

Moje szczególne zainteresowania zawodowe to choroby włosów i skóry owłosionej głowy, ale w swojej pracy spotykam się z różnymi wyzwaniami.

Zawsze chciałam być dermatologiem i tak jak jedni rodzą się w czepku, ja urodziłam się chyba z dermoskopem w ręku. Praca dermatologa to dla mnie wielka pasja i ciągle wielkie wyzwanie. Często ją określam, że to jak praca detektywa – trzeba dotrzeć po nitce do kłębka, żeby postawić prawidłową diagnozę i ustalić właściwe leczenie.

W Centrum Dermatologicznym Rakowska firmowanym moim nazwiskiem pracuje zespół, który podziela moje pasje. Każde z nas ma inną osobowość, inne wyjątkowe umiejętności.  Lubimy ze sobą współpracować i mamy jeden cel: stworzenie jak najlepszej opieki dermatologicznej dla naszych pacjentów. Nasz zespół cenię przede wszystkim za wiedzę, kreatywność i empatyczne podejście do pacjentów.


Zapisz się online teraz! Bez rejestracji!

Zadzwoń do nas!